رفتن به مطلب
aminmv

تصاویر دوربین ها رندوم قطع و بعد وصل میشوند .

پست های پیشنهاد شده

ما در یک ویلا 25 عدد دوربین تحت شبکه 2 مگا پیکسلی  در نقاط مختلف نصب کردیم . در این بین 4 عدد سوییچ 8 پورت D-link استفاده کردیم . تمامی دوربین ها رو هم پینگ داریم ولی نمیدونم چرا بعضی وقت ها تصاویر دوربین ها به صورت رندوم قطع و بعد چند دقیقه وصل و یکی دیگه قطع میشه . لطفا من را راهنمایی کنید .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کاربر aminmv سلام

قطع و وصل شدن تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه دلایل مختلفی می تونه داشته باشه، با تست چند مورد که می تونید مشخص کنید که مشکل از کجاست تا بتونید اون رو برطرف کنید:

قبل از اینکه درباره مواردی که قراره تست کنید توضیح بدم لطفا مقدار طول هرکدام از کابل های شبکه ای که از دوربین تا سوییچ کشیده شده است رو مشخص کنید و همینطور نحوه قرار گیری سوییچ های شبکه 8 پورت تون رو بگید و نشون بدید که چطوری از این سوییچ ها استفاده کردید و کجای کار رو سوییچ زدین در چه فاصله ای؟

به این خاطر این سوال رو می پرسم که مشخص بشه آیا سوییچ هایی که استفاده کرده اید در حال انتقال اطلاعات سوییچ های دیگه تون به دستگاه NVR هستن یا فقط دوربین ها به سوییچ متصل شدن و در نهایت به یک سوییچ مرکزی ارتباط پیدا می کنند؟

پهنای باند

در این مدل پروژه ها به دلیل استفاده از سوییچ های مختلف در مسیر انتقال اطلاعات دوربین به دستگاه NVR نیاز هست تا پهنای باند هرکدام از دوربین ها را تا رسیدن به دستگاه محاسبه کنیم. هر دوربین تحت شبکه دو مگاپیکسلی حدودا 4 مگابیت در ثانیه پهنای باند نیاز دارن تا بتونن اطلاعات تصویر را به صورت روان انتقال بدهند. تصور کنید در یک قسمت 7 عدد دوربین داریم که به یک سوییچ وصل می شوند دقت کنید که اگر قرار است این سوییچ به سوییچ بعدی متصل شود؛ و چونکه سوییچ های دیگری نیز به سوییچ دوم متصل می گردند نیاز هست تا سوییچی که نزدیک دستگاه NVR  قرار می دهید (سوییچ مرکزی) گیگابیت یا 10/100/1000 باشد و همینطور سوییچ هایی که نزدیک دوربین ها هستند مثل همان سوییچی که به 7 تا دوربین متصل شده ترجیحا پورت آپ لینک Up-link داشته باشد که با این پورت اطلاعات تمام دوربین ها را بدون کم و کاستی به سوییچ مرکزی منتقل کند.

سوییچ های شبکه تاثیر مستقیمی توی انتقال اطلاعات از دوربین تا دستگاه دارند و به همان اندازه کیفیت آن اهمیت دارد که کیفیت تصویر دوربین هایتان برای شما اهمیت دارد. پس از سوییچ های با کیفیت برای پروژه تحت شبکه استفاده کنید تا کیفیت بالای دوربین هایتان فدای کیفیت پایین سوییچ تان نشود.

و سوال دومی که ازتون دارم اینه که آیا می دونید پهنای باند دستگاه NVR تون چقدره؟

آیا سیستم در ابتدا درست کار می کرده و بعد به این مشکل خورده یا از ابتدا این مشکل رو داشتین؟

لینک به ارسال

ممنون از پاسخگویی سریعتون .

اول بگم که قبلا دوربین هام کم بود این مشکل نبود . بعدا با اضافه شدن دوربین هام کم کم این مشکل ظهور کرد .

پهنای باند دستگاه NVR رو از رو دفترچه دیدم نوشته 256 مگ و نحوه قرار گیری سوییچ ها یم به این صورته که دستگاه به یه سوییچ 8 پورت معمولی وصله و این سوییچ به 3 سوییچ دیگه ارتباط دارند که همه ی سوییچ ها مثل همند .

لینک به ارسال

فکر می کنم که با توضیحی که الان درباره دستگاه NVR و سوییچ هاتون دادید تقریبا متوجه شده باشید که مشکل از کجای کار است!

دستگاه NVR شما پهنای باند بسیار مناسبی داره و مثل یک جاده یا اتوبان عریضی هست که پهنای باند مناسبی برای دوربین های با کیفیت و تعداد دوربین بالا داره. برای اینکه خیالتون از دستگاه راحت باشه وارد بخش تنظیمات پهنای باند دستگاه خود شوید و برای هر کانال پهنای باند 4 مگابیت در ثانیه را در نظر بگیرید. 

و در جریان باشید که حداکثر مقدار کابل کشی در سیستم های تحت شبکه 90 متر می تواند باشد. اگر بیشتر از 90 متر است باید با اضافه کردن سوییچ حداکثر مقدار کابل کشی را 90 متر کنید.

و در پایان می مونه بحث سوییچ هاتون که طبق توضیحی که خدمتتون عرض کردم در پست قبلی، سوییچی که به دستگاه NVR متصل شده رو باید سوییچ گیگابیتی یا 10/100/1000 استفاده کنید تا بتونه جریان های ارسالی توسط دوربین هاتون رو به درستی به دستگاه NVR منتقل کنه. سوییچ مرکزی چون قراره اطلاعات تمام دوربین ها و سوییچ ها رو با هم انتقال بده باید قوی تر از یک سوییچ معمولی در نظر گرفته بشه. ترافیک جاده های مختلفی که از مسیرهای مختلف به سمت جاده اصلی هدایت می شوند رو با قرار دادن جاده ای بزرگ تر و عریض تر کنترل کنید تا در نهایت در جاده ی پایانی به ترافیک برخورد نکنید.

لینک به ارسال

با سلام و تشکر از راهنماییتون .

متوجه شدم کاملا و اینکه سوییچ اصلی که همه دوربین ها از آن به دستگاه ارتباط برقرار میکنند 100 مگ معمولی بود . من سوییچ را با 1000 اسمارت عوض کردم فعلا مشکلی نبوده با تشکر .

لینک به ارسال

سلام

بطور کلی سوئیچهای دلینک در مدلهای ارزان قیمت گزینه مناسبی جهت پروژه های دوربین نیستند...... جدا از سرعت پورت، پردازنده های این نوع سوئیچها مناسب دوربین طراحی نشده اند....

http://irsasec.ir/

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

شما می توانید پست کنید و بعدا ثبت نام کنید اگر حساب کاربری دارید، برای ورود به حساب خود وارد شوید.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• جدید...