رفتن به مطلب
aminmv

مشکل دید در شب دوربین در فضای باز

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر

تعدادی دوربین در فضای باز نصب دارم که فضای بزرگی رو پوشش میده یعنی فقط برای نظارت محیط کاربرد داره همشونم دید در شب داره 3 تاشو فضای زیادی رو پوشش میده و یکیشون جلوی درو . جالبه که اونیکه جلوی درو پوشش میده در شب تصویر داره ولی بقیشون شب تصویرشون کاملا سفیده .

لطفا راهنمایی کنید .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

aminmv سلام

اگر توی روز تصویر دوربین هاتون سالم باشن و مشکلی نداشته باشن و تصویر مناسب باشه؛ مشخصه که این مورد به دید در شب دوربین تون برمی گرده و از اونجایی که فضای بازی رو دارن پوشش میدن، من احتمال میدم زمانیکه مادون قرمز دوربین ها روشن میشه، به دلیل اینکه فضا خالی هست و چیزی نیست که باعث تشکیل تصویر در دوربین بشه، پرتاب نور مادون قرمز از سمت خود دوربین باعث ایجاد هاله و سفیدی در تصویر میشه. با توجه به اینکه اون دوربینی که تصویر جلوی درب رو میگیره، به دلیل اینکه فضا خالی نیست و چیزهایی در تصویر هستند که باعث تشکیل تصویر در شب بشن، تصویر مناسبی تشکیل میده ...

راه حل:

در ابتدای کار به نظر من شیشه جلوی دوربین هاتون رو با یک دستمال عینک تمیز کنید و ببینید که خط و خش روی اون نیفتاده باشه و یا کثیف نشده باشه، چونکه در صورتی که کثیف باشه یا شیشه خش داشته باشه، باعث بازتاب نور مادون قرمز از سمت دوربین به داخل لنز دوربین به صورت مستقیم میشه و این حالت باعث میشه که تصویر سفید بشه و هاله های سفیدی در تصویر ایجاد بشن

برای این طور پروژه ها پیشنهاد می کنم که از دوربین استارلایت برای محل هایی مانند این مورد که فضای بزرگ و بازی رو قراره پوشش بدن، انتخاب و استفاده بشه که کلا نیازی به دید در شب نداره و توی تاریکی، تصویر رنگی مناسبی رو تشکیل میده.

ترجیحا توی منوی دوربین تون چه آنالوگ هستن و چه تحت شبکه وارد بشید و دید در شب رو به صورت دستی خاموش کنید و با دید در شب خاموش در شب تصویر دوربین تون رو تست کنید. می تونید توی منوی دوربین حالت سوییچ ir-cut رو از حالت تشخیص سنسور دید در شب به حالت زمانی تغییر بدین و تو زمانبندی مشخص کنید که در تمام طول روز روی دید در شب سوییچ نکنه و در زمان شب تصویر دوربین تون رو چک کنین.

بهتره که در هنگام انتخاب دوربین برای محل، مواردی مثل زاویه دید، دید در شب، چگونگی تغذیه سیستم، نور محیط و ضد نور، رزولوشن، محل نصب و مواردی از این دست رو در نظر بگیریم و فقط به یک فاکتور مثل زاویه دید بسنده نکنیم تا در شرایط کاری متفاوت بتونیم خروجی خوبی از دوربین هامون داشته باشیم.

🧐 امیدوارم که راه حل من براتون کاربردی باشه یا کمکی بهتون بکنه برای تشخیص مشکل تون، موفق باشید. 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما می توانید پست کنید و بعدا ثبت نام کنید اگر حساب کاربری دارید، برای ورود به حساب خود وارد شوید.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• جدید...